Netflix naďalej expanduje a Facebook si už objednal prvé vlastné seriály

Marcel Šedo | 8.7.2017Internetoví giganti Netflix a Facebook predstavujú svoje ďalšie plány. Netflix sa vo svojej snahe stať sa prvou skutočnou celosvetovou televíziou a odkrojiť si čo najväčší kúsok z medzinárodného internetového streamovacieho trhu pomaly udomácňuje aj na Slovensku.

Pomaly, ale isto začínajú vznikať prvé oficiálne titulky k úspešným seriálom z vlastnej produkcie, ako House of Cards, Orange is the new black a Stranger things. Celkovo by malo ísť zhruba o 20 titulov. České titulky nie sú na Slovensku zatiaľ dostupné. Okrem toho spoločnosť predstavila podporu zvukovej technológie Dolby Atmos. Prvým filmom, ktorý ju bude využívať, sa stane Okja. Služba je momentálne dostupná len pre Xbox One S/X alebo LG OLED TV.

Netflixu však rastie konkurencia aj v podobe Facebooku. Po Amazone a Googli tak ide o tretiu internetovú megakorporáciu, ktorá sa púšťa do výroby vlastných filmov a seriálov. Facebook si už objednal program Returning the Favor, v ktorom bude moderátor Mike Rowe hľadať zaujímavých ľudí vytvárajúcich niečo prospešné pre komunity. Ďalším projektom má byť dokumentárna séria o rodine, ktorej traja synovia sa presadili v basketbale. Okrem toho by mal Facebook uzavrieť dohodu o spolupráci s veľkými hollywoodskymi štúdiami. Zuckerbergova spoločnosť by sa v budúcnosti chcela stať popredným producentom a distribútorom audiovizuálnych obsahov.

Zdroj: Medialne.sk, zive.sk, netflix.com
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.