Eastwood, Tarantino i Jenkins pripravujú nové projekty

Marcel Šedo | 13.7.2017Clint Eastwood začal tento týždeň nakrúcať film o troch kamarátoch, ktorí nastúpili do vlaku smerujúceho z Amsterdamu cez Brusel do Paríža, kde pomohli premôcť ozbrojeného teroristu. Nepôjde však o žiadny vykonštruovaný príbeh. Snímka je založená na skutočnej udalosti, ktorej sa zúčastnili bývalý príslušník amerických vzdušných síl Spencer Stone, člen oregonskej Národnej gardy Alek Skarlatos a Anthony Sadler. Všetci traja si vo filme zahrajú samých seba. Snímka s názvom The 15:17 to Paris vzniká na motívy knihy The 15:17 To Paris: The True Story Of A Terrorist, A Train, And Three American Heroes od autorov Anthonyho Sandlera, Aleka Skarlatosa, Spencera Stonea a Jeffreyho E. Sterna.

Podľa magazínu The Hollywood Reporter nakrúca svoj ďalší film aj režisér a scenárista Quentin Tarantino. Snímka sa bude venovať americkému vrahovi Charlesovi Mansonovi a jeho sfanatizovanej skupine menom Rodina. Neslávne známym sa stal po brutálnej vražde modelky a manželky Romana Polanského, Sharon Tateovej. Časopis už špekuluje aj o hereckom obsadení. V snímke by sa mohla objaviť Jennifer Lawrence a Brad Pitt.

Pár mesiacov po Oscarovom úspechu ohlásil prípravu svojho ďalšieho filmu aj Barry Jenkins. Jeho pripravovaný film bude adaptáciu známej novely If Beale Street Could Talk od Jamesa Baldwina. Pri príprave sa opäť spojí s produkčnou spoločnosťou Plan B. Snímka bude zasadená do Harlemu 70. rokov a bude sledovať príbeh mladej tehotnej ženy menom Tish, ktorá sa snaží dokázať, že jej milenec Fonny bol falošne obvinený zo znásilnenia. Sila ich vzájomnej lásky bude musieť prežiť ich oddelenie i sociálne a rasové problémy.

Zdroj: Comingsoon, The Hollywood Reporter, LittleWhiteLies
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.