Film Sloboda pod nákladom úspešný na medzinárodnom festivale

PR | 15.12.2017Dva mesiace a 54 miest v Českej a Slovenskej republike – to je jeden z najväčších putovných festivalov v Európe. 15. ročník Medzinárodného festivalu outdoorových filmov /MFOF/ vyvrcholil slávnostným vyhlásením výsledkov 9. decembra v pražskej Lucerne. V silnej medzinárodnej konkurencii súťažilo 128 filmov z celého sveta v štyroch kategóriách. V kategórii horolezecký a horský film vyhral slovenský dokument Pavla Barabáša Sloboda pod nákladom.

"Je to v poradí 23. ocenenie pre tento dokument," potvrdil pre TASR Pavol Barabáš a pridal aj ďalšiu zaujímavosť z jubilejného MFOF. "Cenu za celoživotné dielo v oblasti outdooru dostal 92-ročný (!) aktívny lyžiar a niekoľkonásobný majster sveta FIS masters, bývalý československý reprezentant a tréner juniorskej reprezentácie Otto Krajňák."

Film Sloboda pod nákladom vznikol v koprodukcii s RTVS a v našich kinách ho distribuovala Asociácia slovenských filmových klubov. Tá tento rok zaradila do distribúcie aj ďalší dokument Pavla Barabáša pod názvom Vábenie výšok, ktorý zachytáva víťazstva i pády slovenského himalájskeho horolezectva.
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.