Césarov ovládli filmy 120 tepov za minútu a Dovidenia tam hore

Marcel Šedo | 11.3.2018Cenu za najlepší film, ako i najviac (6) ocenení získal film 120 tepov za minútu, ktorý zobrazuje boj s HIV ako aj s inštitúciami a verejnou mienkou v 90. rokoch minulého storočia. Snímka bola najhorúcejším kandidátom na víťazstvo, získala až 13 nominácií a takisto aj Veľkú cenu poroty na festivale v Cannes. Film získal aj ocenenia za najlepší pôvodný scenár a strih (Robin Campillo) a najlepšiu hudbu (Arnaud Rebotini).

Druhým najúspešnejším filmom večera sa stala vojnová tragikomédia Dovidenia tam hore. Snímka získala až päť ocenení, vrátane ceny za najlepšiu réžiu, adaptovaný scenár (Albert Dupontel) a kameru.

Veľký úspech však zaznamenala aj snímka Krvavé mlieko, ktorá získala ocenenie pre najlepšieho herca (Swann Arlaud) a najlepší debut. V kategóriách dokumentárny, animovaný a cudzojazyčný film zabodovali snímky Nie som tvoj černoch, Veľká zlá líška a iné príbehy a Bez lásky. Čestného Césara získala španielska oskarová herečka Penelope Cruz. Predsedníčkou tohto ročníka udeľovania cien César bola speváčka a herečka Vanessa Paradise.
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.