Nemecká režisérka Angela Schanelec pracuje na novom filme

Marcel Šedo | 11.5.2018Nemecká režisérka Angela Schanelec by slovenským festivalovým priaznivcom nemala byť úplne neznáma. Jej filmy sa pravidelne objavujú na českých a občas i slovenských filmových festivaloch a tiež na veľkých prehliadkach ako Cannes či Locarno. Schanelecová patrí do tzv. „Berlínskej školy“ a jej filmy sú príznačné svojim minimalizmom, eliptickým rozprávaním a radikálnymi štylistickými postupmi. V Česku je dnes relatívne známa najmä vďaka neúnavnému propagátorovi jej tvorby, Ondřejovi Pavlíkovi. S jej staršími filmami sa aktuálne môžete oboznámiť v artovej videotéke MUBI.

V súčasnosti nakrúca snímku s názvom Ich war zuhause, aber... (Byl jsem doma, ale...), ktorá už svojim názvom upomína na staršie diela Jasudžira Ozua (Narodil som sa, ale..., Promoval som, ale...). Podobne ako v Narodil som sa, ale..., aj tu budeme sledovať príbeh malého chlapca a „stret“ medzi svetom dospelých a svetom detí. Ozuovi je pomerne blízky aj Schanelecovej štýl. V tomto prípade však nepôjde o úsmevnú satiru, ale o konfrontáciu s existenciálnymi otázkami, takže možno je podobnosť v názve čisto náhodná. V Schanelecovej filme pôjde o zmiznutie trinásťročného chlapca, ktorý sa po týždni znenazdajky znovu objaví. Jeho matke i učiteľom tieto udalosti zmenia pohľad na svet.

V Schanelecovej najnovšom filme sa objavia Maren Eggert a Franz Rogowski. Snímka je momentálne v poslednej fáze produkcie, ktorá prebieha na chorvátskom polostrove Istria.
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.