Filmová adaptácia Murakamiho poviedky s názvom Horenie

| 4.6.2018Spojenie mien Lee Chang-Dong a Haruki Murakami zaručene privedie mnoho fanúšikov východnej Ázie do varu. Harukiho Murakamiho azda netreba dlhšie predstavovať, v posledných rokoch sa pri Nobelovej cene za literatúru najčastejšie skloňuje práve jeho meno. Lee Chang-Dong je kórejský režisér, ktorý patrí medzi najintelektuálnejších tvorcov „Kórejskej novej vlny“. Na západe ho preslávila predovšetkým snímka Oáza o sado-masochistickom vzťahu, ktorá získala niekoľko ocenení na festivale v Benátkach. Najväčší úspech však dosiahol s filmom Poézia, zamyslením sa nad úlohou poézie v dobe bez poézie.

Jeho adaptácia Murakamiho poviedky s názvom Horenie (Burning, kniha - Barn Burning) bola nominovaná na Zlatú palmu a od kritikov i  bežných návštevníkov získala v recenziách i na sociálnych sieťach výborné hodnotenia. Snímka podľa kritikov veľmi zaujímavo prepája melodrámu a triler, avšak prekračuje hranice oboch žánrov a zároveň pracuje s výraznou nejednoznačnosťou, minimalizmom a tajuplnosťou.

Dej filmu sleduje poslíčka Jong-sua, ktorý jedného dňa stretne svoju kamarátku z detstva, Hae-mi. Tá ho požiada, či by sa jej nepostaral o mačku, kým sa nevráti z Afriky. Po spoločne strávenej vášnivej noci odlieta do Kene. Po jej odchode sledujeme Jong-suov zlý vzťah s jeho nezodpovedným otcom. Hae-mi mu po príchode predstaví záhadného mladíka Bena, ktorý má veľmi podivný koníček.
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.