Príbeh televíznej Márie Terézie bude pokračovať v roku 2019

| 5.6.2018Tri verejnoprávne televízie – RTVS, ČT, ORF spolu s producentskou spoločnosťou Beta Film sa definitívne dohodli na pokračovaní historickej minisérie Mária Terézia, ktorá sa stretla s mimoriadnym diváckym záujmom vo všetkých troch krajinách. Zapojiť sa plánuje aj maďarská MTVA.

Autorkou scenárov bude tak ako pri predchádzajúcich dvoch častiach Mirka Zlatníkováréžie sa opäť ujme Robert Dornhelm. Nič sa nezmení ani na obsadení hlavných postáv. Máriu Teréziu stvárni rakúska herečka Marie Luise Stockinger a jej manžela Františka Štefana Lotrinského si zahrá Vojtěch Kotek.

Scenáre by mali byť hotové na jeseň, následne sa budú vyberať lokality a začne sa s kastingmi. Dej príbehu sa posunie o niekoľko rokov dopredu. Natáčanie je naplánované na budúci rok a RTVS odvysiela nové dve časti v premiére počas Vianoc 2019.

„Som nesmierne rád, že sme sa spolu s koprodukčnými partnermi dohodli na pokračovaní tejto mimoriadne úspešnej minisérie a verím, že si tiež získa priazeň divákov. Je to typ projektov, ktoré bude RTVS aj v budúcnosti podporovať,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Mária Terézia vznikla ako unikátny koprodukčný projekt štyroch verejnoprávnych televízií - slovenskej RTVS, Českej televízie, rakúskej ORF a maďarskej MTVA - k 300. výročiu narodenia najznámejšej panovníčky Rakúsko-Uhorskej monarchie.

Prvú časť minisérie si v minuloročnej premiére na Jednotke nenechalo ujsť 772.000 divákov v cieľovej skupine 12+ s podielom na trhu 28,8% a druhú časť videlo 789.000 divákov v cieľovej skupine 12+ s podielom na trhu 29,4%.
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.