Snímku Generál bude režírovať Jérôme Cornuau, v súčasnosti prebieha casting

Marcel Šedo | 5.6.2018Dnes už azda každý Slovák pozná pripravovanú snímku Generál, ktorá sa, podobne ako Biele noci, stala jablkom sváru medzi umeleckou komunitou a stranou SaS. Poslanci Renáta Kaščáková a Jozef Rajtár sa snažili upozorniť na podľa nich pochybné praktiky pri výrobe pripravovanej snímky a zmeniť systém financovania audiovizuálnych diel. Jednou z výčitiek bol aj odklad nakrúcania spôsobený odchodom režisérky Mariany Čengel-Solčanskej (Únos), ku ktorému došlo po nezhodách s producentom Milanom Stráňavom.

Solčanskú na poste režiséra nahradí Francúz Jérôme Cornuau, filmový a televízny režisér, ktorý nakrútil filmy ako Tigrova brigáda (Les brigades du Tigre, 2006) alebo Nezhoda (Dissonances, 2003). Cornuau nepatrí medzi režisérske hviezdy, avšak jeho filmy boli distribuované vo viacerých krajinách a ako dokazuje spomínaná Tigrova brigáda, historickým filmom dokáže vdýchnuť pôvabnú retro-atmosféru.

Projekt Generál bude patriť medzi najväčšie slovenské produkcie s celkovým rozpočtom štyri a pol milióna eur. V súčasnosti prebieha casting a prvý filmovací deň je naplánovaný na 12. júla. Snímka sa zameria na jednu z najvýznamnejších osobností v dejinách Slovenska, na generála Milana Rastislava Štefánika, ktorého sté výročie úmrtia si tento rok pripomíname. Film by mal zachytávať všetky najdôležitejšie momenty Štefánikovho života, ako jeho aktivity v zahraničí pri konštituovaní Československej republiky, vojenské pôsobenie i konfrontáciu s Benešom. Plusom by malo byť odmýtizovanie jeho života a zobrazenie jeho kladných i záporných vlastností.
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.