Oceňované road movie odprevadí do slovenských kín režisér Olmo Omerzu

PR | 2.1.20198. januára prichádza do slovenských kín česko-slovensko-poľsko-slovinský film Všetko bude a na prvých troch projekciách ho bude sprevádzať jeho režisér Olmo Omerzu, ktorý s zúčastní troch špeciálnych projekcií:

8. januára o 17:30 - Kino Lumiére, Bratislava

9. januára o 19:00 - Stanica Žilina-Záriečie, Žilina

10. januára o 19:00 - Tabačka Kulturfabrok, Košice


Ďalšie projekcie môžu diváci nájsť na webe aj Facebooku distribučnej spoločnosti Filmtopia.

VŠETKO BUDE je tak trochu drsná tínedžerská komédia, ktorá sa bude páčiť rovnako náročnému divákovi ako fanúšikom roadmovies či filmov o dospievaní. Hlavný hrdina, typický outsider štrnásťročný Mára a jeho kamarát dvanásťročný Heduš podniknú cestu za slobodou. Mára ukradne auto a svojimi kúskami ohromí aj mladú stopárku. Všetci sú na úteku, na dobrodružnej ceste, užívajú si nečakanú slobodu, akú už možno nikdy nezažijú. Až do okamihu, kedy Máru chytí polícia. Vypočúva ho policajtka s policajtom a my spolu s nimi váhame, čo je realita a čo chlapčenské výmysly. Niekedy je ťažké rozlíšiť medzi realitou a fantáziou...

„To, čo som chcel ukázať, bol akýsi záblesk, ktorý charakterizuje dané obdobie chlapčenstva a zároveň zachytiť vo filme pocit, že ho čoskoro stratia. Preto sa to volá Všechno bude. Na konci je otázka, čo s nimi bude, keď sa vrátia domov a povedzme za dva alebo päť rokov, keď vyrastú.“, približuje tému filmu režisér Olmo Omerzu. 

Film uviedol v medzinárodnej premiére Karlovarský festival. Následne bol uvedený v programe prestížneho festivalu v Toronte, BFI v Londýne a na ďalších lukratívnych festivaloch a prehliadkach vo svete.

Podľa slov režiséra ide o festivalmi najžiadanejší titul z jeho doterajšej tvorby. Všetko bude získal tento rok Českého leva za najlepšiu réžiu a Česká Filmová Akadémia sa ho následne rozhodla vyslať do boja o Oscara. Zatiaľ posledné ocenenie Theodoros Angelopoulos FIPRESCI Award získal film v decembri na festivale Panorama of European Cinema v Grécku.
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.