Veľký maďarský filmový test má u študentov úspech

Eva Labayová | 3.1.2019U našich južných susedov vypracovali zaujímavý spôsob, ako mladej generácii priblížiť maďarskú kinematografiu a motivujúcim spôsobom zvýšiť povedomie teenagerov o domácej filmovej tvorbe. Minulý rok sa usporiadal prvý ročník a aktuálne prebieha druhý ročník celonárodného filmového testovania. Veľký maďarský filmový test je určený pre mladú generáciu vo veku 14-24 rokov a zisťuje ich vedomosti z oblasti maďarského filmu. 

Testovanie prebieha v troch kolách, pričom práve prebiehajúce prvého kolo (online test) sa uskutočňuje od 15. decembra minulého roka do 31. marca 2019. Zúčastniť sa ho môžu študenti po dovŕšení 14. roku života, stačí ak záujemca vyplní krátky registračný formulár. 

Mladá generácia je otestovaná z dejín filmu, z celkového prehľadu o maďarských filmoch. V otázkach sa objavujú aj citáty, mená režisérov, názov filmu, mená filmových hrdinov atď.

Online test pozostáva z 24 otázok so 4 možnosťami výberu odpovede. Na každú jednu otázku je časový limit 40 sekúnd, čo značne obmedzuje možnosť použitia vyhľadávača. Pokiaľ v uvedenom limite súťažiaci nestihne vyznačiť žiadnu odpoveď, automaticky nasleduje ďalšia otázka v poradí. Inými slovami po spustení testu nie je možnosť test zastaviť.

Po skončení testu nasleduje okamžitá spätná väzba a test je vyhodnotený aj s informáciou o dĺžke času a správnymi odpoveďami. Navyše sú uvedené informácie zaslané aj na emailovú adresu súťažiaceho, kde si vie kedykoľvek pozrieť ako odpovedal a aké bolo správne riešenie testu.

Po skončení online testovania 31. marca je najlepších 1000 súťažiacich pozvaných do semifinále priamo do Budapešti a najšikovnejších 12 sa dostáva do finále. Druhé a tretie kolo prebieha v jeden deň, presnejšie 29. apríla. Je to predvečer Dňa maďarského filmu. Hlavnou cenou pre výhercu je iPhone XS. Druhé a tretie miesto si odnáša kvalitný smartphone.

Cieľom projektu podporovaného rôznymi inštitúciami, je spopularizovať klasické aj moderné maďarské filmy a rozširovať filmové vedomosti mládeže. Minuloročného testovania sa zúčastnilo 17 tisíc študentov. Otázky vytvárajú filmoví znalci a odborníci, aby tak dostali čo najpresnejší prierez a prehľad o najdôležitejších a najlepších filmoch maďarskej produkcie.
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.