Shazam! dostane sequel

Erik Binder | 10.4.2019Áno, DC pre deti každého veku s názvom Shazam!, ktorý vtrhol do kín minulý týždeň, dostane pochopiteľne aj sequel. Severoamerické tržby síce nie sú závratné, ale 53,5 miliónov dolárov je celkom príjemná suma, aby bolo vedúcim štúdia jasné, že už treba chystať pokračovanie. Navyše tento milý film získal 91% pozitívnych recenzií od americkej kritiky a ani publikum sa nesťažuje, snáď len na tú mierne prepálenú dĺžku.

Oficiálne je oznámený aj fakt, že ceruzku (pero, notebook) si opäť zoberie do ruky Henry Gayden, čo je vzhľadom na dobre napísané dialógy prvého dielu iba dobre. Aby náhodou nezutekal z boja, podpísal už zmluvu. Scenárista stojí za menej známym detským found-footage sci-fi Earth to Echo z roku 2014 v réžii Davea Greena.

Shazam! a jeho záverečné scény si priam pokračovanie vyžadujú aj napriek tomu, že film pôsobí ako uzavretý celok, čo sú ďalšie plusové body pre Haydena. Táto informácia evokuje aj návrat režiséra Davida F. Sandberga, na oficiálne potvrdenie si ešte budeme musieť počkať.
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.