S exkluzívnymi zábermi prichádza nový film o kariére Michaela Schumachera

Eva Labayová | 13.5.2019Chystá sa prvý celovečerný dokument o legende Formuly 1 Michaelovi Schumacherovi. Nemeckí tvorcovia (Michael Wech a Hanns-Bruno Kammertöns) plánujú projekt prezentovať v Cannes. Schumacher bol jediný pilot v histórii Formuly 1, ktorý vyhral titul majstra sveta sedemkrát, z toho v šnúre päťkrát za sebou.

Michael Schumacher je uznávaný ako jeden z najlepších pilotov Formuly. Po pauze medzi rokmi 2006 a 2010 sa k súťaženiu opäť vrátil, ale len na krátku dobu. V roku 2012 oficiálne a definitívne ukončil svoju športovú kariéru (v 43 rokoch), ale žiaľ „dôchodok“ si dlho neužil. Dňa 29. decembra 2013 utrpel počas lyžovačky niekoľko vážnych poranení hlavy a uviedli ho do umelého spánku na 6 mesiacov. Aktuálne sa zotavuje a jeho zdravotný stav udržuje rodina v tajnosti.

Vo filme uvidíme zriedkavé rozhovory, nikdy nevidené archívne zábery a rodina športovca údajne film podporuje. Podľa vyjadrenia tvorcov sa Schumacher vo filme objaví ako malý chlapec s veľkými snami, nebojácny pilot monopostu, obyčajný automechanik a milujúci otec rodiny, čiže všetko to, čo predstavuje pre svoje bezprostredné okolie a pre milióny fanúšikov.
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.