10 dní filmov, ktoré otriasli Cannes

| 15.5.2019Najdôležitejšie obdobie roka festivalového filmu sa datuje k druhej polovici mája do prímorského prostredia francúzskeho mesta Cannes. Filmový festival v Cannes je najsledovanejším a najprestížnejším svojho druhu, preto sme sa Vám ho rozhodli sprístupniť pomocou selekcie devätnástich titulov, ktoré v posledných rokoch festival formovali.

Okrem piatich víťazov Zlatej palmy (Zlodeji, Ja, Daniel Blake, Život Adèle, Láska a Štvorec) predstavíme aj predchádzajúcu prácu autorov týchto filmov: Naša malá sestra od japonského režiséra Hirokazu Koreedu, Jimmyho tančiareň pravidelného návštevníka Cannes Kena Loacha či víťazný film sekcie Un certain regard Vyššia moc od Rubena Östlunda.

Francúzsko - najpočetnejšie zastúpenú kinematografiu na európskych festivaloch - priblížime okrem filmu Život Adèle aj filmami Sils Maria a Bojovníčky slnka. Taliansku kinematografiu v poslednom období v Cannes najvýraznejšie zastupuje Matteo Garrone, z ktorého filmografie premietneme Reality show a Dogman. Sondu do ruskej spoločnosti vnímajú diváci v Cannes prostredníctvom intenzívnych drám známeho režiséra Andreja Zvjaginceva (Leviatan či Bez lásky).

V rámci sekcie Cannes v Kine Film Europe sa môžete zúčastniť slávnostnej premiéry čínskeho vizuálneho eposu Posledné večery na zemi a v spolupráci s Ligou za duševné zdravie budú odborníci na tému Aké má podoby a kam až môže zájsť partnerská láska diskutovať po filme Láska v rámci úspešného projektu Duša a film.

Viac info a program nájdete TU
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.