Mahershala Ali sa pravdepodobne objaví vo väzenskej dráme

Erik Binder | 7.6.2019Tá sa bude volať Solitary a dvojnásobný držiteľ Oscara (Green Book, Moonlight) sa stopercente stane jej producentom. V súčasnosti zvažuje, či ho uvidíme vo väzenskom prostredí aj pred kamerou ako hlavnú postavu. My samozrejme dúfame, že sa tak stane, čo by bola pre film veľká reklama a nádej na solídne tržby a možno aj tretieho Oscara.

Pôjde o film založený na knihe spomienok Alberta Woodfoxa s dlhým názvom Solitary: Unbroken by Four Decades In Solitary Confinement, My Story of Transformation and Hope. Ide o kroniku spomienok mapujúcich neuveriteľných 43 rokov vo väzbe v Angola Prison v Louisiane. Spolu s ďalšími dvoma spoluväzňami bol muž obvinený aj zo zabitia dozorcu. Táto trojka dostala prezývku Angola Three a v roku 1990 sa spustila kampaň za znovuobnovenie procesu. K náprave spravodlivosti došlo až v roku 2016, kedy bol prepustený na slobodu.

Film mapujúci jeho osudy vznikne v produkcii Fox Searchlight, zatiaľ však ešte nie je známe, kto bude autorom scenára, ani kto bude snímku režírovať.
login facebokISSN 1336-4197 Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
contact: sector@sector.sk

Pre vstup na plnú web stránku kinema.sk, kliknite sem www.kinema.sk.